Twój dom może lśnić niczym diament! Kilka słów o oświetleniu nieruchomości.

Data dodania: 30.11.2017


Myślisz, że oświetlenie nieruchomości jest kwestia drugorzędną, a projekt domu wcale nie musi go uwzględniać? Mylisz się! Profesjonalny architekt już w trakcie podstawowych prac nad projektem powinien przemyśleć kwestię oświetlenia. Dlaczego? Ma ono wpływ nie tylko na nasze codzienne samopoczucie, ale również na to, jak  nasz dom będzie wyglądał po zmroku i czy będziemy czuć się bezpiecznie wśród jego murów. Pamiętaj, żeby dać wskazówki architektowi, co do doboru oświetlenia, ponieważ to właśnie Ty będziesz korzystał z niego przez kolejne lata.

Oświetlenie zewnętrzne – o czym należy pamiętać?

Jeśli Ty lub Twój architekt dobierzecie lampy świetnie pasujące do wystroju domu – daje to możliwość podkreślenie niektórych elementów architektonicznych, dzięki czemu cała nieruchomość może zostać efektownie zaprezentowana, a mieszkanie w niej zawsze będzie komfortowe i bezpieczne dla wszystkich mieszkańców.

Apartamenty na sprzedaż nad morzem

Czy Twój dom musi każdego wieczoru znikać w mroku? Wcale nie! Postaw na odpowiedni dobór lamp zewnętrznych, dzięki którym bez problemu najbardziej efektowne części budynku, które nie znikną wśród nocnych ciemności, ale będą dobrze wyeksponowane. Do Twojego domu prowadzi ścieżka? Możesz wytyczyć ją poprzez wybór specjalnych słupków oświetleniowych, które rozświetlą drogą każdemu gościowi odwiedzającemu Cię już po zapadnięciu zmroku. Twój dom posiada ogród wyposażony w grilla lub stawik? Pomyśl, jak świetnie będą one wyglądać, jeśli obok zainstalujemy odpowiednie oświetlenie. Nowoczesne systemy oświetleniowe są wyposażone nawet w piloty, dzięki czemu możesz sterować nim nie wychodząc z domu.

Projektowanie domów Szczecin

Ekologiczne i ekonomiczne oświetlenie domu – czy jest możliwe?

Obawiasz się tego, że instalacja zaawansowanego systemu oświetleniowego może być powodem dodatkowych kosztów związanych ze zużyciem energii elektrycznej? Nie martw się – wcale nie musi tak być. W dzisiejszych czasach wszelkiego rodzaju systemy, które rozświetlą Twoją nieruchomość pozostają energooszczędne, dzięki czemu nie nadwyrężą Twojego domowego budżetu, a Ty będziesz mógł cieszyć się wspaniałym oświetleniem budynku. Jeśli to Cię nie przekonuje – pomyśl o wykorzystaniu naturalnej i ekologicznej energii słonecznej, dzięki której dodatkowo możesz zatroszczyć się o stan środowiska naturalnego.

Mimo szeregu zalet wizualnych, oświetlenie budynku powinno przede wszystkim zapewniać nam jak najwyższe poczucie bezpieczeństwa. Wybierając projekt domu uwzględniający oświetlenie, wybierz takie, ze specjalnymi czujnikami ruchu, które momentalnie ostrzegą nas w przypadku nieproszonego gościa na posesji.

Budowa domów Szczecin