Wybierz najkorzystniejsze dla Ciebie parametry domu!

Data dodania: 25.01.2018


Jeśli zastanawiasz się nad parametrami domu, które zapewnią ci największy komfort jego użytkowania – możemy ci w tym pomóc. W kwestii wysokości budynku pamiętaj, że wysokość 250 centymetrów jest absolutnym minimum, przy założeniu, że z powodu wzrostu któryś z domownikom nie będzie wadził głową o sufit czy żyrandol. Elementy oświetlenia domu również wymagają pewnej dozy zastanowienia – wysokość jest istotna, jeżeli chcemy wyposażyć nasze wnętrze w wiszące lampy. Pełna gwarancja komfortu związanego z wysokością ścian to około 270 cm. Możemy jednak mieć w planach modne ostatnio sufity podwieszane, albo na przykład montaż klimatyzacji lub wentylacji ukrytej w sufitach – w takim wypadku przyda się jeszcze większa wysokość ścian, która może sięgać nawet 290 cm.

Apartamenty na sprzedaż Puck

Budowa domów Szczecin

Od wysokości zależy również wysokość powierzchni znajdującej się pod dachem. Powinna mieć ona pomiędzy 90, a 120 cm. Ścianka o wysokości 120 cm to zapewnienie wygody i sposób na ograniczenie liczby mebli, które należy wykonać na specjalne zamówienie – co zwiększy cenę. Wybierając projekt domu, warto wiedzieć już mniej więcej, jakie meble znajdą się w jego wnętrzu, a zwłaszcza na poddaszu (np. określ szerokość łóżka w sypialni), aby móc nanieść ewentualne zmiany i modyfikacje. Wysokość ścianki ma duży wpływ na całościową bryłę domu i to, jak będzie wyglądał on z zewnątrz. Pamiętaj również, że wysokość ścian może wpływać na samopoczucie osób zamieszkujących budynek – zbyt niskie sufity spowodują, ze będą oni czuli się klaustrofobicznie i będą musieli zmagać się z ograniczeniami np. podczas odkurzania w zgiętej pozycji z powodu niskich stropów.

Maszyny stolarskie

Co jeszcze wpływa na powierzchnię poddasza? Bez wątpienia będzie to rodzaj dachu, który wybierzesz stawiając na określony projekt domu. Nie bez wpływu jest również oświetlenie – okna połaciowe to gwarancja dużej ilości światła, które nada wnętrzu wrażenie większej przestrzeni. Zanim rozpoczniesz projektowanie domu i prace budowlane, przemyśl wielkość i funkcję każdego z pomieszczeń w budynku. Nie zapomnij o kwestii komunikacji – ciągi komunikacyjne musza umożliwiać domownikom swobodne przechodzenie między kondygnacjami.

Wybierając okna, pamiętaj że ich kształt i forma zdobień ma wpływ na aranżacje wnętrza. Wielkie okna przesuwne to ostatni gorący trend, który pozwala otworzyć dom na ogród i wpuścić do jego wnętrza mnóstwo naturalnego światła dziennego. Takie okna jednak zabierają dużo ściany i muszą być usytuowane w takim miejscu, abyśmy mieli do nich swobodny dostęp – nie można więc w ich okolicy umiejscowić mebli, ani zawiesić tradycyjnych firanek.

Projektowanie domów Szczecin