Czy piwnica w nowym domu będzie Ci potrzebna? Przekonaj się sam!

Data dodania: 30.11.2017


Z czym kojarzy Ci się piwnica? Czy jest to dla Ciebie miejsce służące jedynie do przetrzymywania zbędnych rzeczy? Chcielibyśmy, aby takie postrzeganie tego miejsca odeszło już do lamusa! W tym celu przestawiamy kilka sprawdzonych sposobów na ciekawą aranżację piwnicy. Dzięki temu, możesz zdecydowanie powiększyć metraż swojego domu i zyskać dodatkowe miejsce, w którym np., mógłbyś realizować swoje pasje! Pierwsza kwestia – oświetlenie – piwnica zazwyczaj nie posiada okien, dlatego tak istotne jest wyposażenie jej w odpowiedni rodzaj oświetlenia. Po drugie – wilgoć – pamiętaj, że dobrze zaprojektowana piwnica wyeliminuje ten często występujący problem. Projekt domu z piwnicą użytkową może być naprawdę przydatnym wyborem, które umożliwi Ci rozwijanie hobby.

Budowa domów Szczecin

Miejsce dla artysty-amatora

Piwnica z pewnością nie będzie najlepiej oświetlonym miejscem w Twojej nieruchomości – nawet jeśli projekt domu zakładał zlokalizowanie w tym pomieszczeniu niewielkich okien – ze światłem dziennym może być problem. Właśnie z tego powodu, możesz stworzyć w tym miejscu pracownię artystyczną z prawdziwego zdarzenia. Lubisz malować, a może potrzebujesz miejsca do wywoływania zdjęć z ulubionego aparatu na klisze? Świetnie się składa, ponieważ światło dzienne nie będzie dla Ciebie niezbędne. To nie wszystko – pomyśl o tym, że w piwnicy możesz naprawdę zaznać spokoju i odciąć się od całego świata – to w dzisiejszych czasach niemal luksus, na który możesz sobie pozwolić.

W zdrowym ciele zdrowy duch!

Kolejny pomysł na kreatywną aranżację piwnicy wiąże się z osobami, dla których pasją jest sport w różnych postaciach. Przykład? Piwnica może okazać się doskonałym miejscem, aby postawić w niej na przykład stół do ping-ponga. Jeśli piwnica jest dość przestronna, możesz zorganizować w tym miejscu mini boisko dla najmłodszych, którzy chętnie zagrają w hokeja lub kręgle, a Ty w tym czasie możesz zażywać ciszy na górze lub towarzyszyć potomkom grając np. w bilard, dzięki zainstalowaniu w piwnicy stołu do gry. Jakie masz jeszcze opcje? Jeśli lubisz ćwiczyć i robisz to regularnie – po co płacić za karnet do klubów sportowych? Lepiej zainwestować w swoją własną siłownię w piwnicy i korzystać z niej nawet kilka razy dziennie – zupełnie za darmo! Teraz konieczność jechania na siłownię do innego miejsca nie będzie dla Ciebie wymówką – i bardzo dobrze!

Pomysły bardziej kreatywne

Nie jesteś przekonany co do wcześniejszych pomysłów? Spokojnie, to nie koniec! Pamiętaj, że projekt domu powinien spełniać Twoje potrzeby – a piwnica jest jego integralną częścią. Jest to doskonałe miejsce do przechowywania wina i stworzenia osobistej winiarni. Niestety nie jest to takie proste, bowiem należy utrzymać odpowiednią temperaturę powietrza oraz poziom wilgotności. Duże wyciemnienie pomieszczenia jest korzystne dla leżakujących win! Jeśli nie jesteś natomiast amatorem tego trunku, pomyśl o przerobieniu piwnicy na domową salę kinową lub może nawet… kryty basen!

Projektowanie domów Szczecin

Apartamenty w Kołobrzegu

Inwestycje nad morzem